sksdb-background-image
 • BORDO SALON
   
   

  En kısa zamanda doldurulacaktır.

 • YEŞİL SALON

  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampusu, Bolu kentinin batısında, E5 karayolu ile ulaşılan, kent merkezine yaklaşık 10 km.'lik bir mesafede yer almakta.

  Bulunduğu alan, topografyası itibariyle kenti kısmen gören yüksek ve hakim bir noktada bulunmaktadır. Kampus bugüne kadar, aralarında yaklaşık 900 m.'lik bir mesafe bulunan iki ayrı bölgede gelişim göstermiştir; Birinci bölge; Rektörlük binası ile" tip proje"lerden üretilmiş olan çeşitli Fakülte Yapıları, Yurtlar, Yemekhane ve Kültür Merkezi dışında Sosyal Aktivite Merkezi, Yabancı Diller Yüksek Okulu gibi yapıların bulunduğu ilk yerleşim bölgesi, diğeri ise İzzet Baysal Anıt-Mezar'ı ve yakın çevresinde yer alan Tıp Fakültesi ve Hastanesi ile "Tıp" la ilgili Yüksek Okulların yer aldığı bölgedir.
  2004 yılında , Kampusun söz konusu ilk yerleşim bölgesinde "Master Plan ve Çevre Düzenleme Projesi" yapılmıştır. Bu projeyle birlikte, yaya ve oto ulaşımı ayrıştırılarak, kampus yaşantısı içinde yaya dolaşımının etkin ve engelsiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak üzere, otomobil yol güzergahı (tüm birimlere oto ve servis imkanı sağlayacak şekilde) kampus içinde ring yapacak şekilde yeniden düzenlenmiştir. Bu plan öncesinde Kampusu kuzey–güney yönünde ikiye bölen otomobil yolu, "Yaya Allesi"ne dönüştürülmüş, Kampus'un ana aksı/omurgası olarak kurgulandırılmıştır.
  Mevcut Atatürk ve İzzet Baysal anıtlarıyla da bütünleşecek olan ana yaya allesi, tüm kampus dolaşım ağı içerisinde (yapılar, açık alan ve peyzaj düzenlemeleri arasında) toplayıcı, dağıtıcı ve aynı zamanda simgesel bir ana aks olarak işlev görecektir.
  Kongre Merkezi işte bu ana yaya allesinin batı ucunda bu alleyi sonlandıracak bir noktada yer almaktadır. Ana yaya allesi'nin sürekliliği yapı içine taşınarak, devamında oluşturulan fuaye alanı, yapıya girişlerin alındığı bölüm olmak dışında, program parçalarına ulaşımın sağlandığı, sergi, tanıtım, kokteyl gibi bağımsız etkinlikleri de bünyesinde barındıran bir bulvar kimliği üzerinden tasarlanmıştır. Kongre Merkezi tasarımının parçalı yapısının merkezinde yer alan bu kütlenin çatısının da şeffaf tasarlanmış olması bu bulvar kimliğini güçlendirmeye yönelik bir tercihdir.
  Bu giriş fuaye kütlesinin güney tarafında yaklaşık 1135 kişilik, kongre-toplantı/gösteri hizmetleri dışında profesyonel tiyatro gösterilerinin de gerçekleştirilebileceği mekan ve donanıma sahip bir salon bulunmaktadır. Söz konusu kütlenin kuzey tarafında ise 4 ayrı salon olarak ta kullanılabilecek şekilde tasarlanan "Dörtlü (arena) amfi" salonu bulunmaktadır.Toplam da 568 kişi (110+174+174+110) alabilen bu salonda, hareketli bölücü paneller kullanılarak aynı anda dört farklı ders veya kullanımın (Ders,Konferans, Resital, Konser vs.) mümkün olması sağlanmıştır.
  Ana Yaya Allesi kotunun altında, ve Batı yönünden, oto yaklaşım imkanı da sağlanacak şekilde (Yurtlar tarafından) ayrı bir giriş düzenlenmiş ve söz konusu fuaye katıyla da merdiven ve asansörler aracılığıyla bütünleşmesi sağlanmıştır. Alt katta salon giriş-çıkışları ve ıslak hacimler ile özellikle Kongre hizmeti için gerekli toplantı odaları ve onlara ait Fuaye alanları yer almaktadır. Sahne arkası,beş kulis odası bulunmakta odalarda  duş wc sıcak su,buzdolabı, internet , tv, uydu yayını,aynalı aydınlatmalı makyaj masaları ve dinlenme koltukları bulunmaktadır, servis ve hazırlık kısımlarına ilişkin giriş çıkışlar da bu katta çözümlenmiştir.Teknik olarak tüm salonlarda ses ve ışık sistemi kurulu bulunmaktadır.Bordo salon  ışık sistemleri olarak sahne üzerinde 28 adet 1000 W  PC spot 2 adet motorlu ışık köprüsüne paylaştırılmış, ön  ışık köprüsüne  dört adet 575w robot ile 2 adet 1200 W strob ile donatılmıştır.koltuk üzerine ise 12 adet 1000W profil spot  ve 12 adet 1000 W par 64 ısık sistemi bulunmaktadır.Mevcut ışık sistemini kumandası olarak 512 kanal ışık mikseri kullanılmaktadır.Ses sistemi olarak çok amaçlı salonlara uygun PA sistem ile  10 adet sahne monitörü 40 kanal 6 aux analog mikser kumanda odasına montajlanmıştır.

 • PERSONEL

  En kısa zamanda doldurulacaktır.

 • İLETİŞİM

  BİRİM

  ÜNVANI

  ADI SOYADI

  DAHİLİ HAT

  DIŞ HAT

  FAKS

    KONGRE 

    MERKEZİ

  Tekniker

  Yılmaz ÇAKIR

  1766-1770

   

   

  Bilgisayar İşletmeni

  Erkan ARAS

  1771